משפחה אהובה שכזאת

המשפחה שלי היא כמו כל מה שמתרחש בקשת הפוליטית של מדינת ישראל. אני שואלת את עצמי איך זה קורה?אני ממוצא תימני,אבא שלי היה באצ״ל,רצה מאד להתאשכנז ולכן הביא אותנו לצפון תל אביב,חס וחלילה לא להיות בין תימנים. אני סיפרתי בצעירותי שאני חצי תימניה חצי אשכנזיה….זה היה נחמד מעין מולטית כזאת. אבא של היה ימני בדעותיו. אני לא עסקתי בפוליטיקה אהבתי יותר אמנות ופילוסופיה והיה פשוט איכפת לי ממה שקורה כאן. לימים התחתנתי ובעלי לשעבר (כלומר גם התגרשתי) שהקים משפחה מקסימה ממש ממש שמאלני…. הוא עורך דין שמקיים פגישות עם עורכי דין פלשתינאים,מעביר ילדי פלשתינאים לבתי חולים,אשתו גם כן מתנדבת בכפרים פלשתינאים. עד כן זה פשוט…. יש לי שני בנים מקסימים ו-14 נכדים שיהיה בריאים. התחתנתי ובעלי בהוויה שלו קצת קומוניסט!
בני הבכור התחתן עם אשה מקסימה ואהובה,אשכנזיה שהוריה עלו מאמריקה וגרו בהתנחלות(איזה כיף לי אני מחוברת עכשיו לאשכנזים) אותה הוא הכיר באוניברסיטה,שניהם פיזיותרפיסטים מומחים,היא דתיה ושניהם נהיו חסידים יהודים-חרדים כמו שאנחנו אומרים, חיו בהתנחלות ועוד דברים שכאלה מאד מאד ימינה ואפילו משיחיים ולהם 11 ילדים אהובים.בני השני רחוק מהפוליטיקה עורך דין כמו האבא שלו,עצמאי ולו 3 ילדים מתוקים,הוא מתחמק מההויה הפוליטית.כולו איש משפחה. כולנו בקשרים מאד טובים ואוהבים מאד,כשאנחנו נפגשים אני מרגישה כאילו מדינת ישראל התנקזה לתוכי.
אז מה קרה לי בעצם? הרחבתי את ליבי,אני מכירה מקרוב עולם שלא הכרתי קודם לכן כאילו אני מבינה מה שאומר השיר עוף גוזל…. כמה זה לגטימי,מענין, מרחיב ומעלה שאלות מה באמת נכון? כבר מזמן אני מבינה שאין דבר כזה ולסיכום זה מדהים שאצלנו יש כל כך הרבה גוונים ושכולם רוצים דבר אחד אהבה,בטחון,מדינה בריאה וחיים. משפחה שכזאת…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *